450UFG680MBN40X55
Rubycon
제품 번호:
450UFG680MBN40X55
제조업체:
Rubycon
설명:
CAP ALUM 680UF 20% 450V RADIAL
재고 : 5
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Ripple Current @ Low Frequency 4.51 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UFG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.314 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 680 µF