464-NKG28H-NGO
Visual Communications Company - VCC
제품 번호:
464-NKG28H-NGO
설명:
PMI .250" LED 28V TAB DIFF GREEN
사용자 가이드
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 15°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 10000mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 464
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Wavelength - Peak 520nm
Lens Color Green
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 15mA
Lens Size 9.91mm Dia