464W-LRG12H-NWO
Visual Communications Company - VCC
제품 번호:
464W-LRG12H-NWO
설명:
PMI .250" LED 12V WIRE DIFF RED/
사용자 가이드
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 464
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Lens Color Colorless
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Base Product Number 464W-LRG12
Lens Size 9.91mm Dia