Finder Relays, Inc.
제품 번호:
46.61.8.024.0040
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.1365
$10.1365
10
$9.49905
$94.9905
25
$8.4436
$211.09
50
$8.02142
$401.071
100
$7.59924
$759.924
250
$6.75488
$1688.72
500
$6.3327
$3166.35
1000
$5.91052
$5910.52
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 440VAC - Max |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 45 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | 46 |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 24VAC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Must Operate Voltage | 19.2 VAC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | Mechanical Indicator, Test Button |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 46.61.8 |