Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
제품 번호:
476CKE400M
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.3085
$2.3085
10
$1.87055
$18.7055
50
$1.6321
$81.605
100
$1.42804
$142.804
500
$1.088054
$544.027
1000
$0.952052
$952.052
2500
$0.918052
$2295.13
5000
$0.884051
$4420.255
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Height - Seated (Max) | 1.240" (31.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 210 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.055Ohm @ 120Hz |
| Series | CKE |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 378 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 47 µF |
| Package | Bulk |