Wakefield-Vette
제품 번호:
490-35K
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
HEATSINK KING SIZE HIGH PWR RECT
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 6.750" (171.45mm) |
| Series | 490 |
| Type | Board Level, Extrusion |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 0.18°C/W @ 600 LFM |
| Length | 3.500" (88.90mm) |
| Mfr | Wakefield-Vette |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package | Bulk |
| Attachment Method | Press Fit |
| Width | 9.520" (241.81mm) |
| Diameter | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | 200.0W @ 84°C |
| Package Cooled | Stud Mounted Diode |