TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
5-160431-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN QC RCPT 13.5-17AWG 0.187
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.228
$0.228
10
$0.19
$1.9
25
$0.1767
$4.4175
50
$0.16739
$8.3695
100
$0.158365
$15.8365
250
$0.14744
$36.86
500
$0.138947
$69.4735
1000
$0.13167
$131.67
2500
$0.121961
$304.9025
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.248" (6.30mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 13.5-17 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.591" (15.00mm) |
| Insulation Diameter | 0.118" ~ 0.169" (3.00mm ~ 4.29mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 160431 |