TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
제품 번호:
5-6437630-3
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 250V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.36
$8.36
1000
$7.16527
$7165.27
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Bushing Thread | M6 x 0.75 |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Flatted |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 22.50mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | F |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Sealed |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 6437630 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |