E-Switch
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.0445
$5.0445
10
$4.60845
$46.0845
25
$4.1914
$104.785
100
$3.620735
$362.0735
250
$3.29156
$822.89
500
$3.050184
$1525.092
1000
$2.830744
$2830.744
2500
$2.715812
$6789.53
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Switch Travel | 2.16mm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 4.72mm |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle, Vertical |
| Product Status | Active |
| Series | 500 |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-On |
| Operating Force | - |
| Contact Timing | Not Specified |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | E-Switch |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 500SDP1 |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon |