/ Specialized / 50295-1128HLF
minImg
50295-1128HLF
Amphenol ICC (FCI)
제품 번호:
50295-1128HLF
제조업체:
Amphenol ICC (FCI)
설명:
CONN RCPT HD 128POS PCB
사용자 가이드
Operating Temperature -
Number of Rows 4
Number of Positions 128
Voltage Rating -
Color -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage Daughtercard
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series HPC™
Number of Columns 32
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Pitch 0.100" (2.54mm)