Molex
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.608
$0.608
10
$0.5092
$5.092
100
$0.39615
$39.615
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 500V |
| Mating Cycles | 15 |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | - |
| Series | Flexi-Mate 503469 |
| Connector Type | Plug |
| Housing Color | White |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.146" (3.70mm) |
| Mfr | Molex |
| Style | Board to Board |
| Features | Solder Retention |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 503469 |