50YXG270MEFC10X20
Rubycon
제품 번호:
50YXG270MEFC10X20
제조업체:
Rubycon
설명:
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Ripple Current @ Low Frequency 610 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series YXG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.22 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 600 mOhms