Rubycon
제품 번호:
50YXG470MEFC12.5X20
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.0165
$1.0165
10
$0.7733
$7.733
50
$0.64277
$32.1385
100
$0.55347
$55.347
500
$0.428507
$214.2535
1000
$0.368999
$368.999
2500
$0.345192
$862.98
5000
$0.327342
$1636.71
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 913 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | YXG |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.66 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 45 mOhms |