TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
51426-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN SHV PLUG STR CRIMP
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Center Contact Material | - |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 5000 V |
| Mating Cycles | 500 |
| Product Status | Active |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 Ferrule |
| Number of Ports | 1 |
| Connector Type | Plug, Female Socket |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Insertion Loss | - |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Series | Coaxicon |
| Cable Group | RG-59, 59A, 59B, 62, 62A, 62B, 124, 140, 210 |
| Body Material | - |
| Connector Style | SHV |
| Housing Color | Silver |
| Shield Termination | Crimp |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Body Finish | Silver |
| Impedance | Non-Constant |
| Base Product Number | 51426 |