TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
5147733-4
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 5POS 0.1 TIN SMD R/A
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.292
$1.292
10
$1.0925
$10.925
100
$0.981255
$98.1255
500
$0.802864
$401.432
1000
$0.71365
$713.65
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.137" (3.47mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 150.0µin (3.81µm) |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 5 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | 150.0µin (3.81µm) |
| Insulation Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 5147733 |