TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
52042-1
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RING CIRC 6AWG #1/4 CRIMP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.349
$1.349
10
$1.2578
$12.578
25
$1.21068
$30.267
50
$1.1989
$59.945
100
$1.081955
$108.1955
250
$1.046824
$261.706
500
$0.953268
$476.634
1000
$0.853841
$853.841
2500
$0.795359
$1988.3975
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Width - Outer Edges | 0.500" (12.70mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 6 AWG |
| Stud/Tab Size | 1/4 Stud |
| Thickness | 0.045" (1.14mm) |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | 1.844" (46.84mm) |
| Insulation Diameter | 0.436" (11.07mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 52042 |