TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
52422-1
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN SPADE TERM 14-16AWG #10 BLU
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.646
$0.646
10
$0.6289
$6.289
25
$0.62662
$15.6655
50
$0.60553
$30.2765
100
$0.507585
$50.7585
250
$0.475912
$118.978
500
$0.449464
$224.732
1000
$0.393946
$393.946
2500
$0.37279
$931.975
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Width - Outer Edges | 0.343" (8.71mm) |
| Terminal Type | Spring, Snap |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | 0.283" (7.19mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Series | PIDG |
| Length - Overall | 1.005" (25.53mm) |
| Insulation Diameter | 0.115" ~ 0.170" (2.92mm ~ 4.32mm) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Tongue Inside Opening | 0.190" (4.83mm) |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Length - Termination | 0.414" (10.52mm) |
| Base Product Number | 52422 |