TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
52949-1
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN SPADE TERM 16-22AWG #6 RED
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.36765
$3.6765
25
$0.32338
$8.0845
50
$0.29735
$14.8675
100
$0.285665
$28.5665
250
$0.2565
$64.125
500
$0.244834
$122.417
1000
$0.204032
$204.032
2500
$0.186542
$466.355
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Insulated |
| Color | Red |
| Width - Outer Edges | 0.250" (6.35mm) |
| Terminal Type | Spring, Snap |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | 0.250" (6.35mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Stud/Tab Size | 6 Stud |
| Series | Plasti-Grip |
| Length - Overall | 0.811" (20.60mm) |
| Insulation Diameter | 0.105" ~ 0.140" (2.67mm ~ 3.56mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Tongue Inside Opening | 0.140" (3.56mm) |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Length - Termination | 0.416" (10.57mm) |
| Base Product Number | 52949 |