NTE Electronics, Inc
제품 번호:
54-716
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH ILLUMINATED TOGGLE
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.5195
$5.5195
5
$5.244
$26.22
10
$4.9685
$49.685
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | LED, Green/Red |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Standard Round |
| Current Rating (Amps) | 20A (DC) |
| Circuit | SPST |
| Actuator Length | 20.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 12 V |
| Switch Function | On-Off |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Illumination | Illuminated |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |