54122-106100850LF
Amphenol ICC (FCI)
제품 번호:
54122-106100850LF
제조업체:
Amphenol ICC (FCI)
설명:
CONN HDR 10POS 0.100" STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.289" (7.341mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.744" (18.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.335" (8.500mm)
Length - Tail 0.120" (3.050mm)