5WF103MECAI
KYOCERA AVX
제품 번호:
5WF103MECAI
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 10000PF 25V Y5P RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient Y5P (B)
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF