TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
6-2271122-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
M12, MALE, A CODE, R/A, 12P, PG9
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$56.8005
$56.8005
10
$46.8806
$468.806
25
$43.5746
$1089.365
50
$41.17053
$2058.5265
100
$40.269075
$4026.9075
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Cable Opening | 0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Insert Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 30VAC/DC |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 19.7µin (0.50µm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | M12-12 |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Industrial Automation |
| Number of Positions | 12 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | A |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature | - |
| Series | M12 |
| Shell Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Package | Bag |
| Base Product Number | 2271122 |