600L1R3AT200T4K
American Technical Ceramics
제품 번호:
600L1R3AT200T4K
설명:
CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0402
재고 : 6700
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ATC 600L
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 1.3 pF