600S0R3AW250XT
American Technical Ceramics
제품 번호:
600S0R3AW250XT
설명:
CAP CER 0.3PF 250V NP0 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ATC 600S
Thickness (Max) 0.035" (0.89mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr American Technical Ceramics
Capacitance 0.3 pF