Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
6252-0-15-15-32-27-10-0
패키지:
-
배치:
-
설명:
PIN PRESS-FIT
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.3395
$1.3395
10
$1.13335
$11.3335
100
$1.018115
$101.8115
500
$0.832979
$416.4895
1000
$0.74043
$740.43
5000
$0.647872
$3239.36
10000
$0.615476
$6154.76
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insertion Force | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Tail Type | No Tail |
| Socket Depth | 0.100" (2.54mm) |
| Pin Hole Diameter | 0.043" (1.09mm) |
| Tail Diameter | - |
| Accepts Pin Diameter | 0.015" ~ 0.025" (0.38mm ~ 0.64mm) |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit, Hex |
| Product Status | Active |
| Series | 6252 |
| Length - Overall | 0.170" (4.32mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.057" (1.45mm) |
| Flange Diameter | 0.072" (1.83mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 6252-0 |
| Accepts Square Pin Size | - |