627-24W7224-4T5
EDAC Inc.
제품 번호:
627-24W7224-4T5
제조업체:
EDAC Inc.
설명:
CONN D-SUB PLUG 24POS VERT SLDR
사용자 가이드
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material Copper Alloy
Mfr EDAC Inc.
Features Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C