TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
62891-1
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN QC RCPT 12-16AWG 0.250
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.2945
$0.2945
10
$0.24985
$2.4985
25
$0.2204
$5.51
50
$0.20235
$10.1175
100
$0.194465
$19.4465
250
$0.17461
$43.6525
500
$0.166649
$83.3245
1000
$0.13888
$138.88
2500
$0.126977
$317.4425
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-16 AWG |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | 0.750" (19.05mm) |
| Insulation Diameter | 0.150" ~ 0.190" (3.81mm ~ 4.83mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 62891 |