630-11W1250-1N6
EDAC Inc.
제품 번호:
630-11W1250-1N6
제조업체:
EDAC Inc.
설명:
CONN D-SUB RCPT 11POS R/A SLDR
사용자 가이드
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 10A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Material Copper Alloy
Mfr EDAC Inc.
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C