630-17W2250-4TA
EDAC Inc.
제품 번호:
630-17W2250-4TA
제조업체:
EDAC Inc.
설명:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SLDR
사용자 가이드
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Material Copper Alloy
Mfr EDAC Inc.
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C