630-24W7240-1T2
EDAC Inc.
제품 번호:
630-24W7240-1T2
설명:
CONN D-SUB RCPT 24POS R/A SLDR
사용자 가이드
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 10A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Mfr EDAC Inc.
Features -
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C