Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
6821-0-00-01-00-00-08-0
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN PC PIN CIRC .030DIA TINLEAD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.7125
$0.7125
10
$0.6042
$6.042
25
$0.57912
$14.478
50
$0.56696
$28.348
100
$0.54226
$54.226
250
$0.492974
$123.2435
500
$0.443688
$221.844
1000
$0.394392
$394.392
2500
$0.357418
$893.545
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 200.0µin (5.08µm) |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Length - Below Flange | 0.300" (7.62mm) |
| Length - Above Flange | 0.125" (3.18mm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Series | 6821 |
| Length - Overall | 0.445" (11.30mm) |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Flange Diameter | 0.070" (1.77mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.030" (0.76mm) Dia |
| Terminal Style | Single End, Turret |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 6821-0 |