Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
715P10454LD2
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 0.791" (20.10mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.720" (18.30mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.480" Dia x 1.252" L (12.20mm x 31.80mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | Orange Drop® 715P |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |