Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
715P4725800LC
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 4700PF 5% 1.8KVDC RAD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 0.740" (18.80mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.429" Dia x 1.122" L (10.90mm x 28.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | Orange Drop® 715P |
| Voltage Rating - DC | 1800V (1.8kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 800V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 4700 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |