STMicroelectronics
제품 번호:
74V1G80STR
제조업체:
패키지:
SOT-23-5
배치:
-
설명:
IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SOT23-5
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Clock Frequency | 180 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 8ns @ 5V, 50pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 µA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Function | Standard |
| Series | 74V |
| Type | D-Type |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Capacitance | 4 pF |
| Base Product Number | 74V1G80 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |