TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
770149-1
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER SMD R/A 4POS 5.08MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.0495
$3.0495
10
$2.7132
$27.132
100
$2.408535
$240.8535
500
$2.214735
$1107.3675
1000
$1.97942
$1979.42
5000
$1.716422
$8582.11
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.484" (12.30mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 12A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Board Guide |
| Pitch - Mating | 0.200" (5.08mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | General Purpose |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | Commercial MATE-N-LOK |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 770149 |