TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
796690-8
패키지:
-
배치:
-
설명:
TERM BLOCK 8POS 35DEG 5MM PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.4245
$5.4245
10
$4.75
$47.5
25
$4.62536
$115.634
50
$4.52599
$226.2995
100
$4.252485
$425.2485
250
$4.227652
$1056.913
500
$3.95409
$1977.045
1000
$3.53133
$3531.33
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 8 |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Buchanan |
| Voltage | 300 V |
| Mating Orientation | 35° (145°) Angle with Board |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Clamp Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 17.5 A |
| Base Product Number | 796690 |