TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
796981-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.9095
$1.9095
10
$1.7461
$17.461
25
$1.69442
$42.3605
50
$1.67713
$83.8565
100
$1.556765
$155.6765
250
$1.53102
$382.755
500
$1.393384
$696.692
1000
$1.24717
$1247.17
5000
$1.11815
$5590.75
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.610" (15.49mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | - |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 15 A |
| Screw Size | M3 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Features | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.05-3mm² |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-30 AWG |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Positions Per Level | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Termination Style | Screw - Rising Cage Clamp |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | 6-7.5mm |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC | - |
| Series | Buchanan |
| Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.300" (7.62mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 796981 |