TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
8-1415536-7
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$10.298
$10.298
5
$9.7584
$48.792
10
$8.9452
$89.452
25
$8.67388
$216.847
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 30 mA |
| Coil Resistance | 400 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.9 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPST-NO (DM) (1 Form X) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | 41083 3mm, SCHRACK |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Must Operate Voltage | 7.9 VDC |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 1415536 |