80R-JMDSS-G-1-TF
JST Sales America Inc.
제품 번호:
80R-JMDSS-G-1-TF
설명:
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.122" (3.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series JMD
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Mfr JST Sales America Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 4.5mm, 5mm, 6mm