TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
826470-3
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.843
$1.843
10
$1.68245
$16.8245
100
$1.50024
$150.024
500
$1.34273
$671.365
1000
$1.201826
$1201.826
5000
$1.0775
$5387.5
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.339" (8.61mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 3.90µin (0.099µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | 118.1µin (3.00µm) |
| Insulation Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Glass Filled |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.126" (3.20mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 2 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 826470 |