Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
8331-0-15-15-18-27-10-0
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN PIN RCPT .037-.043 SOLDER
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.3762
$3.762
25
$0.3439
$8.5975
50
$0.32357
$16.1785
100
$0.31008
$31.008
250
$0.2831
$70.775
500
$0.26961
$134.805
1000
$0.222433
$222.433
2500
$0.202217
$505.5425
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insertion Force | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Tail Type | No Tail |
| Socket Depth | 0.127" (3.23mm) |
| Pin Hole Diameter | 0.054" (1.37mm) |
| Tail Diameter | - |
| Accepts Pin Diameter | 0.037" ~ 0.043" (0.94mm ~ 1.09mm) |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Product Status | Active |
| Series | 8331 |
| Length - Overall | 0.150" (3.81mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.071" (1.80mm) |
| Flange Diameter | 0.078" (1.98mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 8331-0 |
| Accepts Square Pin Size | - |