Mill-Max Manufacturing Corp.
제품 번호:
853-93-010-10-001000
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.883
$4.883
10
$4.4365
$44.365
100
$3.908965
$390.8965
500
$3.322644
$1661.322
1000
$2.83403
$2834.03
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.158" (4.01mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 200.0µin (5.08µm) |
| Insulation Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester |
| Series | 853 |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin-Lead |
| Contact Length - Post | 0.102" (2.60mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 853-93 |