Weidmüller
제품 번호:
8690120000
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$18.4965
$18.4965
10
$16.4388
$164.388
25
$15.61724
$390.431
50
$14.79511
$739.7555
100
$13.97317
$1397.317
250
$12.74026
$3185.065
500
$11.91832
$5959.16
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Coil Current | 41.6 mA |
| Coil Resistance | 192 Ohms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 7.2 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | RCM |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 24VAC |
| Mfr | Weidmüller |
| Must Operate Voltage | 19.2 VAC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | Lighted Indicator, Test Button |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |