Amphenol ICC (FCI)
제품 번호:
87407-105LF
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.831
$2.831
10
$2.56785
$25.6785
100
$2.26271
$226.271
500
$1.923294
$961.647
1000
$1.64045
$1640.45
5000
$1.470752
$7353.76
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.221" (5.63mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 1A (DC) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | - |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Length - Mating | 0.130" (3.30mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold or Gold, GXT™ |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | General Purpose, Military |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 100.0µin (2.54µm) |
| Insulation Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Series | Rib-Cage™ |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.090" (2.29mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | 6.3mm |
| Package | Tube |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 87407 |