Amphenol ICC (FCI)
제품 번호:
89882-304LF
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB R/A
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.349
$1.349
10
$1.178
$11.78
100
$1.0526
$105.26
500
$0.877173
$438.5865
1000
$0.751868
$751.868
5000
$0.666653
$3333.265
10000
$0.651614
$6516.14
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.130" (3.30mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | Automotive, General Purpose, Industrial, Telecommunications |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | 78.7µin (2.00µm) |
| Insulation Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Series | Dubox™ |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Blue |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.114" (2.90mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bag |
| Base Product Number | 89882 |