/ Crystals / 8Z-12.000MAHC-T
minImg
8Z-12.000MAHC-T
TXC CORPORATION
제품 번호:
8Z-12.000MAHC-T
제조업체:
TXC CORPORATION
설명:
CRYSTAL 12.0000MHZ 9PF SMD
사용자 가이드
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Series 8Z
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 12 MHz