Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
940C12P33K-F
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 0.33UF 1.2KVDC AXIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$6.783
$6.783
10
$6.02585
$60.2585
50
$5.2725
$263.625
100
$4.82049
$482.049
500
$4.142646
$2071.323
1000
$3.841363
$3841.363
2500
$3.766038
$9415.095
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.787" Dia x 1.811" L (20.00mm x 46.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7 mOhms |
| Series | 940C |
| Voltage Rating - DC | 1200V (1.2kV) |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 500V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |