/ Film Capacitors / 944U161K801ABM
minImg
944U161K801ABM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
944U161K801ABM
설명:
CAP FILM 160UF 10% 800VDC RADIAL
재고 : 78
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Male
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.327" Dia (84.50mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.8 mOhms
Series 944U
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 160 µF