Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
944U660K102AAM
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 66UF 10% 1KVDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$62.928
$62.928
10
$58.995
$589.95
50
$53.09531
$2654.7655
100
$51.128905
$5112.8905
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.614" (41.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.772" (45.00mm) |
| Termination | Threaded, Male |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.327" Dia (84.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 0.6 mOhms |
| Series | 944U |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 66 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |