TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
969587-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.831
$2.831
10
$2.52415
$25.2415
100
$2.24124
$224.124
500
$2.060873
$1030.4365
1000
$1.841898
$1841.898
5000
$1.597168
$7985.84
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.650" (16.50mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.268" (6.80mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.134" (3.40mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 969587 |